Zůstává...TADY.

20. července 2011 v 22:08 | Colette |  Já Colette
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°!OBSAHUJE SPILERY!°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Tak jsem, moji milí, byla dnes na HP, poslením dílu ze všech.
Film to byl určitě vynikající, sice se našlo pár věcí- ale to skoro vždy :)
Celou dobu jsem čekala, kdy se konečně rozpláču. Vlastně jsem kupodivu neplakala ani trochu. A určitě ne u scény, kde zemřel můj milovaný Severus. Ne- to jsem spíš byla otřesená, přišlo mi to brutální a nechutné a potom, Snape...byl to úplně cizý Snape. To nebyl můj milovaný Sev. Ten není troska, co se bojí smrti, krvácí a přitom se objímá s Harrym a říká mu, že má oči po matce. Můj Snape je hrdina, ...pravý Snape až do poslední chvíle.
Jedna nepovedená scéna.
Ve které se mimochodem po celém sále multikina Flóra rozléhalo smrkání a popotahování. Dokonce jeden drsný pankáč, co seděl za mnou plakal...já to slyšela ;)
Ale přiznám se vám, i já několikrát měla opravdu namále abych ze sebe nevydala něco maličko hlasitějšího, než je usilovné mrkání a trašlavý dech. Nastartovaly mě myšlenky, které dal Severus Harrymu a absolutně mě dorazila scéna, kdy Harry sešel po schodech dolů, kde seďeli Ron a Hermiona...a řekl jim to. Řekl jim, že musí zemřít. Dostalo mě, jak ho Hermiona objala a zoufale vzlykla, že půjde s ním.
"Půjdu s tebou...!"
Nevím proč. Snad to byla její bezmyšlenkovitá statečnost. Každopádně si začínám uvědomovat, že mám pro Hermionu a její pocity, které umí dát tak dokonale najevo, slabost.
Je to bezkonkurenční herečka.
Z celého filmu mám tak trochu zvláštní pocit. Kupodivu to nebyl horor. Ne, nebyl- protože úžasný režisér celé to napětí prošpikoval spoustou bezvadných hlášek, až mnohdy celý sál plačtivě vybuchl salvou nervózního smíchu :) Upřímě, doopravdy smíchy řvali bez výjimky všichni v epilogu O 19 let později :) Ovšem, jediná scéna, která mě málem rozplakala to nebyla. Neuvěřitelně hluboké byl úsek s Kamenem vzkříšení a...Siriusem, Jamesem, Lupinem a Lily. To už jsem to skoro nevydržela :D
(Mimochodem, další salva smrkání v sále :)
NELÍBILO SE MI, že ve vzpomínkách měl malý Snape oblek. Já myslela, že byl velmi chudý! Dále Lili- co jí to proboha udělali s vlasy? Měla snad paruku?! Proč Voldemort zabil Snapea právě v přístavu na lodě? :DD V trezoru Belatrix jsem se lámala smíchy, asi jako jediná, ale zkrátka mi přišlo děsně legrační, jak všechny ty džbány a cennosti skákaly, řinčely a množily se :D -vadilo mi na tom, že ty její poklady nepálily- neustále jsem sledovala kůži všech třech hrdinů a čekala, kdy konečně zařvou :DD
LÍBILA se mi scéna s drakem a kovaříčky- byl tak opravdový!
Molly a její souboj s Bellatrix- ten detail, poyby její hůlky, jak rázně odstrčila Ginny- pohyby její hůlky byly tak ůtočné, sečné, řezné, bodné- vynikající, krásně podaný vztek :)
Duch Heleny a scény s Diadémem se také velmy povedly :)
Lenka a její:
"Harry...Harry! Harry, počkej!...HARRY POTTERE, POSLOUCHEJ MĚ UŽ NĚKDY!!!" výborné zoufalství a ukázka toho, jak špatné to už bylo. Zkrátka Lenka, která ztratila nervy :)
Snape a jeho vzpomínky, sice dost často plakal, což si myslím, že ve mě spíše vzbudilo odpor, ale což- málem už jsem to nevydržela a rozplakala se ´:)
Hermionin a Ronův polibek byl decentní- spíše takový...šťastný v tak zoufalé situaci, nebylo to žádné erotické nabušení.
Dalším detailem byla třeba ta situace, kdy Harry zničil další z viteálů a Voldemort to opět pocítil. To byl ten jeden z posledních a na Voldemortovi byla vidět ta hrůza, bolest a strach, málem omdlel...bylo vidět to ohromení.
"Můj pane...-" odvážil se jeden z jeho věrných.
Načež byl bleskově, děsivě zabit Avadou- agresivně, během sekundy, co se odvážil otevřít pusu, neuvěřitelně rychle, jen se zablesklo. Další výborné provedení emocí, Voldemortův vztek ruku v ruce s jeho čirou hrůzou.
Dále vynikající úsek, kdy Harry otočil Kamenem vzkříšení. Další scéna, ve které se mi chtělo hrozně moc plakat a oči jsem měla plné slz. Neuvěřitelně dojemný kus filmu, režisér se krásně držel knižní předlohy a já už dopředu mohla odhadovat, co kdo řekne....to jsem velmi ocenila.
Ke konci, když Voldemort přinesl Harryho rádobymrtvé tělo a přikázal obyvatelům hradu, kteří vyšli na nádvoří, aby se k němu připojili, aby vystoupili a přidali se k němu, jinak budou zabiti. Stál mezi těmi, kdo bránili hrad... A naproti němu, matka, otec, Smrtijedi.
"Přidejte se ke mě, pojďte na mou stranu!"
Nic.
Ticho.
Ani slovíčko.
Po chvíli...
"Draco..." Lucius.
"Draco."
"Draco prosím...!"

°°
A na úplný konec, Nevillova věta, z téže scény s Dracem.
"Nevadí, že Harry zemřel, lidé tu běžně umírají. Jenže, TY ...nic nevíš, nechápeš to, protože Harry nezemřel...zůstává ...TADY." A pevně si přitiskl dlaň na srdce, tváří v tvář Voldemortovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Colette Colette | Web | 21. července 2011 v 12:20 | Reagovat

pitomý blog, ono se to nedouložilo!

2 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 23. července 2011 v 19:37 | Reagovat

Tak a teď se přiznej, že tys byla v kině se mnou? Protože přesně u těch scén, co popisuješ, vypukla taky salva posmrkávání a popotahování.
Já osobně jsem brečela od chvíle, co se na obrazovce objevil nápis: Zde leží Dobby, svobodný skřítek.
Jo a taky jsem se smála na naprosto nesmyslném místě. Když Voldemort prohlásil: Harry Potter je mrtvý! Já nevím proč, ale rozesmálo mě to.
Jinak, tvoje slova mi jdou z duše, i když pro mě nejdojemnější scéna nebyla jen tak s Kamenem vzkříšení, ale i pohled do Velké síně plné mrtvých.
Jo, Lenka byla výborná a co teprve Neville. Prý: "Nevíte, kde je Lenka? Musím jí najít! Miluju jí a musím jí to říct, než budeme do svítání oba mrtví!"
Tak tahle filmaři vložená scéna se mi moc líbila, u té jsem se taky dobře rozesmála :-)
Bože můj, tys mě tím článkem znovu rozbrečela. Co mi to děláš?

3 colette colette | 24. července 2011 v 8:42 | Reagovat

:) no ještě jsem pár dobrých scén vynechala-později je dodám :)
Ehm- promiň! :D ty jsi z toho už tedy opravdu zoufalá! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama